עוד קצת חומר למתעניינים...

יש לכם שטח?

אם כן, זה הזמן לנצל את הגינה, החצר או כל שטח שברשותכם לבניית מערכת שתתן לכם/ן את מה שבחיים לא תקבלו מהסופר! כלומר, לא רק ירקות אורגניים ברמה הגבוהה ביותר, אלא גם דגים, שאותם תוכלו לאכול. כלומר, שעל פי הגודל שברשותכם להקצות לגידול, כך נסו להתקדם למערכת שתכיל גם דגים מסוג אמנון למשל, שיהיו לשבת :)

אמנונים, הם דגים קלים יחסית לגידול, מתפתחים מהר וניתן לאכול אותם בגדלים שונים. כך שאם כבר החלטתם לנסות להפעיל מערכת של אקוופוניקה, למה שלא תיהנו מדגים אורגניים גם? דגים, שלא עברו כל מני הזרקות, מניפולציות ובעצם כאלו, שגדלו לכם בגינה. וכמו שכבר הוסבר, אין צורך באקווריום זכוכית, אפשר גם בחביות, בסלעיות, במה שבא לכם לשים את הדגים העיקר שיהיה דומה לסביבה הטבעית שלהם כמובן. לא חסר חומר בנושא ודוד גוגל, יספר לכם/ן רבות על גידול דגים, על אמנונים, על אנשים שמוכרים אותם, על תחזוקה של כל העסק שהיא די קלה ובכלל, אתם מכירים את הדוד!

באקווריום בבית!

לכל מי שכבר החליט לשים אקווריום בבית, זה גם הזמן לנסות להוסיף מעל לזה נענע, כוסברה, פטרוזיליה, ובעצם כל ירק מלבד ירקות שורש, המתאימים לגידול באקווהפוניקה. אל תחששו להסיר את המכסה של האקווריום מברגיו ולחשוף את החלק העליון שיהיה פתוח. בנוסף, הוציאו את כל הקשור בצמר גפן ושאר עניינים שנועדו לניקוי האקווריום ומלאו (תאלתרו) אדנית קטנה מעל במצע מתאים (טוף, קוקוס וכו). שם, כבר תוכלו לגדל חתיכה של נענע שתלשתם וניקיתם מאדמה, פשוט שימו בטוף והיא תשתרש ותגדל. ניתן עם סיפון או בלי סיפון, אבל צריך לדאוג שהמים לא יירדו בבת אחת. הנענע שתגדלו, מניסיון, תצא שמימית. זו לא נענע גדולה אלא בעלת עלים קטנים ומרובים, עם טעם "גבוה" ו"עמוק", שלא משתווה לנענע הרגילה והבשרנית. לדעתי, גם הדגים הרבה יותר מאושרים מאשר לפני כן, כשהם שימשו רק ליופי וסתם שחו בלי טעם. חפשו בתמונות של גוגל ותראו איזה אקווריומים מדהימים יש שעליהם גידולי אקוופוניקה שונים ומשונים, מכל הבא ליד כמעט, בבתים פנימה. 

:)

המשך טוב.נוצר באמצעות מוזלו - הדרך הקלה ביותר ליצור אתר אינטרנט.

 .