טיפים שונים, לכל צורות הגידול - אורגני/לא אורגני:

1. אחד הדברים שמסייעים לצמחים לגדול ולפרוח, הוא החדרת פחמן דו חמצני לאזור הגידול. הצמח, מסתייע בגז זה במקביל לקליטתו אור (של שמש או של תאורת גידול) ובכך, מתאפשר תהליך פוטוסינטזה מוצלח, המוביל ליבול רב ואיכותי. מכאן, שמה שנעשה זה לייצר פחמן דו חמצני.  קחו בקבוק 2 וחצי ליטר ומלאו שלושת רבעי ממנו במים חמים (עד 40 מעלות), שימו בין חצי כוס לכוס סוכר, ערבבו ואח"כ, תוסיפו שמרים של בישול (תופחים). סגרו הפקק ונערו. פתחו ותנו לתמיסת הגז להשתחרר. לחיזוק בשאר הימים, פשוט הוסיפו מידי פעם מעט מים חמים, ערבבו, (עד שתראו שממשיכה התסיסה) ותנו לגז לעלות.

2. הוספת צמחים אחרים (מלבד אלו שהחלטתם לגדל) לחדר הגידול, יביאו לעליית הפחמן גם. צמחים פשוטים כמו פוטוס וכדומה... פשוט שימו אותם ליד הצמחים שאתם מגדלים  ותנו להם לעשות את העבודה. זו גם ההזדמנות אולי לנפץ מיתוס לפיו צמח שמדברים אליו, גדל טוב יותר. זה נכון אך לא עקב הדיבור אליו כי אם עקב הפחמן שמשתחרר מנשימתנו, שזו דרך נוספת להעלאת אחוז הגז, עבור הצמח.

3. לחות, מעלים על ידי מים חמים מאוד עד רותחים בכלי נפרד, המשחרר אדים לאזור הצמח ובכך, גדלה הלחות בסביבתו.

4. אם יש לכן/ם בעיית חום באזור הצמחים, שימו כלי עם קוביות קרח שיקרר את החלל

5. שימו לב: אם שמעתם על מושג בשם שטיפה, כדאי לדעת: פעולה זו אינה משפיעה על הצמח אלא על המצע שלו. כשאנו זקוקים לניקוי של המצע יש לשוטפו. פעולה זו, לא תסייע באופן ניכר לצמח שדושן יתר על המידה.פעולת השטיפה, יכולה להיות טובה במעבר בין צמיחה להפרחה, כך שהמצע מנוקה משאריות של חנקות (חנקן לסוגיו שהצמח קולט) ויזנק לשלב הפריחה, תוך ספיחת החומרים החדשים המוזרמים למצע (יותר זרחן ואשלגן).

6. הדרך היחידה לעשות שטיפה אמיתית, היא על ידי מים מטוהרים (אוסמוזה הפוכה), כך שבשטיפה עם מי מסוג זה, נוצר תהליך השואב את החומרים שהזיקו לצמח בדיפוזיה, אבל קוץ ואליה בה. מים אלו יקרים מאוד ואין טעם לקחת עשרות ליטרים מים טהורים שיתבזבזו על התהליך, אלא אם כן זה מצב יוצא דופן. ועדיין, אם השגתם מים כאלו, הם יועילו לכם מאוד לשלב הקטיף. כך שאם תקחו את הצמח שלכם, תתלשו אותו עם שורשיו ותכניסו אותו לדלי שיש בו ליטרים בודדים של מים שכאלו (טהורים), אז תתרחש פעולה שתוציא מהצמח חומרים מיותרים (דישון, מלחים וכו) שאין בהם צורך, על ידי אותה דיפוזיה. בזה, נשיג יבול נקי משאריות בלתי רצויות כמובן. 

7. טיפ נוסף קשור להשקיה. צמח, לא משקים כשהוא לא צמא. וכדי לדעת שהוא צמא וחסר לו מים, ניתן להרים את הכלי שבו הוא נמצא ולחוש את כובדו. אם הוא כבד עדיין, יש בו מים ואין צורך להשקות. דרך נוספת לבדוק זאת, היא על ידי קיסם שנחדיר מראש לעציץ וכל פעם נבדוק אם יש עליו לחות או לא. מומלץ לא להכניס קיסם או שיפוד סתם כך אחרת יקרעו שורשים. ביצוע נכון של זה, יהיה עם תחילת המעבר של הצמח לעציץ, כך שיישאר מעט מקום פנוי באדמה, לתקוע סוג של "מדיד" מאולתר.

8. כמובן שבמידה והחלטתם/ן ללכת על שיטת האקווה, אז גם לדגים צריך לדאוג אבל לא יותר מידי. ברגע שיש להם אדנית בריאה מעליהם, היא כבר תדאג למים נקיים. במידה וחסרים מים, תוסיפו. חלק מהם מתאדים וחלק הצמח שותה כמובן. אה ואוכל, פעם עד פעמיים ביום זה יספיק להם. אוכל, תמיד עדיף פחות מאשר יותר מידי

9. P.H, הוא מושג הקשור בחומציות. בלי להיכנס יתר על המידה לנושא זה, להסברים על מושג זה, על מושג הקשיות ומה גורם למים להיות כאלה, רק נגיד כך: בשיטת אקווה, מי הדגים, צריכים להיות מאוזנים. לשם כך, צריך מידי פעם לנקות רפש על ידי צינור פשוט שקונים ואם אפשר, להוסיף מים טהורים ממלחים מידי פעם. (לא בלבד כי זה יביא להתפוצצות התאים של הדגים במידה מרובה. להוסיף במידה מאוזנת, או על מנת לאזן P.H. - מעבר לכך, הצמח קולט את החומרים המזינים אותו כשרמת החומציות הן של המים והן של המצע שבו הוא נמצא, מאוזנת.

10. בנוגע לאקווה: דגים, לא חייבים אקווריום. לא פעם, ניתן לאלתר כלי גדול כמו חבית, או כל דבר אחר, שאולי אפילו מצאתם ברחוב וניקיתם. כלומר, שאקווריום הוא יותר ליופי למגדלי דגים ולעומת זאת, לחובבי אקווה, לא מחויב מבנה מזכוכית. אפילו לפעמים עדיף משהו אטום לאור כדי שהדגים לא יושפעו מעניין התאורה של הצמחייה, אלא מבודדים ממנה.

עד כאן


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

אתר משמעות החיים, לאנשים ששואלים את עצמם את מה שחשוב באמת

MASHMA

_________________________________________________________________________________________________________________


נוצר באמצעות מוזלו - הדרך הקלה ביותר ליצור אתר אינטרנט.

 .