אז ככה...

כדי לגדל באופן זה, של שיטת האקווהפוניקה, אין לנו צורך כמעט בדבר מלבד הצמחים, האדנית, המצע שעליהם הם יושבים באדנית ו... אקווריום של דגים. עם הדגים בתוכו (גופי, זהב, אמנון, תלוי מה גודלו והיכן מיקומו). 

כעת, כדי שנוכל לגדל להנאתנו גידולים מניבי יבול רב, כל שעלינו לעשות הוא לגרום לכך שהמים שבהם שוחים הדגים, יעלו ויעברו לאדנית ואז, ירדו ויחזרו אל האקווריום בחזרה. כדי שזה יקרה, יש לנו צורך במשאבת מים קטנה שתמוקם בתוך האקווריום, כמו שאנו מכירים מכל אקווריום כמעט. המים, שיזרמו באמצעות המשאבה אל האדנית שלנו שבה נמצאים הצמחים, ישקו אותם ויחזרו אל הדגים אח"כ

הצמחים, כיאה לגידול זה, שמקורם או בייחורים או מזרע, מונבט/טרם הנבטה, יהיו במצע המתאים לסוג גידול זה, כלומר, על טוף, פרלייט, קוקוס וכו. לא על אדמה, שאינה מתאימה לגידול היידרופוני (מצע מנותק מאדמה). אקווהפוניקה, זו היידרופוניקה!

כעת, לאחר שיש בידינו אקווריום, משאבת מים, אדנית וצמחים, אנחנו רוצים שהמים יעלו מעלה אל האדנית כמוסבר. לשם כך, אנו נתקין צינורות מתאימים אשר יובילו את המים מעלה אל האדנית. בשלב זה, יש בידינו סוג של מערכת אקוופונית, שחסר לה עוד דבר אחד קטן הנקרא: "סיפון". זה הלב של העניין.

סיפון, הוא בעצם מבנה פשוט של "כוס בתוך כוס", אשר ממוקם באדנית וגורם לכך שכאשר המים מגיעים לרף מסוים, הם יישאבו בחזרה ממנה ולמטה. כדי לעשות שזה יקרה, צריך לעשות חור קטן בתחתית האדנית ולהשחיל דרכו צינור. על הפתח של הצינור (שבאדנית) נניח סוג של כוס ועליה עוד כוס ואז, בנינו סיפון. כמו בשירותים... כשהמים יגיעו לחלק העליון של הכוס הפנימית, תתחיל שאיבה שלהם כלפי מטה, אל הצינור שבאדנית והמים יחזרו נקיים אל האקווריום ולדגים.

בשלב זה, אם עשינו כל מה שכתוב כאן, יש בידינו מערכת אקוופוניקה שתגדל עבורנו באופן כמעט אוטומאטי לחלוטין, כל מה שנבחר.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ספץ - תחזוקה, שירותים וכל סוגי הניקיון, לבית ולמשרד, לעסק ולבניין

SPEZ - ספץ

_________________________________________________________________________________________________________________
נוצר באמצעות מוזלו - הדרך הקלה ביותר ליצור אתר אינטרנט.

 .